TA STRONA NIE JEST SKIEROWANA WYŁĄCZNIE DO MIŁOŚNIKÓW WĘŻY JADOWITYCH!

Kiedyś był taki portal “jadowite.org” i to właśnie dzięki niemu po raz pierwszy zainteresowały mnie jadowite zwierzęta jako coś więcej niż zagrożenie… Ostatnio naszła mnie myśl, żeby go przywrócić do życia.

Nie zamierzam tutaj urządzać uniwersytetu. Wszystko co tu znajdziecie będzie napisane potocznym językiem, z jak najmniejszą ilością tematycznego żargonu.

Terrarystyka jadowita zaczyna znowu w Polsce raczkować po kilku latach “śpiączki” wynikłej z wprowadzenia wymogu posiadania odpowiednich pozwoleń na posiadanie zwierząt niebezpiecznych, co na wiele lat z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów sprawiło, że hodowla zwierząt jadowitych w Polsce stała się wręcz tematem tabu. Wiele grup i forów związanych z ogólnie z terrarystyką miała wręcz w regulaminie zapisy zabraniające poruszania tego tematu, a w świadomości ludzi zagościło przekonanie, że uzyskanie wyżej wspomnianego pozwolenia graniczy z cudem, mimo, że zaledwie garstka ludzi tak na prawdę o te pozwolenia się w między czasie starała i wszyscy je zdobyli.

Ta strona nie będzie poświęcona co prawda hodowli tych zwierząt “per se”, ale wszystkie artykuły tutaj publikowane będą dla osób ciekawych tego tematu interesujące mam nadzieję. Nie chcę was uczyć jak się opiekować wężami, bo się na tym tak naprawdę nie znam, ale chcę wam przybliżyć zagadnienia związane z biologią i ekologią tych zwierząt oraz liczę, że uda mi się was trochę oswoić z tematem tych strasznych stworzeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *